Aktualności Wer.pl


23.12.2010 - Praca w Wigilię 24.12.2010 r.

Uprzejmie informujemy, że w Wigilię tj. 24.12.2010 r. BOK pracuje w godzinach 8:00-12:00

03.11.2010 - Upgrade serwera mysql.wer.pl

UWAGA: Niżej opisany proces upgrade serwera MySQL dotyczy tylko Klientów, których serwis www korzysta z bazy danych MySQL (sklepy internetowe, CMS i inne systemy zarządzania treścią itp).

Miło nam poinformować iż w nocy z wtorku na środę - 16/17 listopada 2010 na serwerze o adresie mysql.wer.pl (94.152.131.197) planujemy wykonać upgrade serwera MySQL do wersji 5.1, działającej na 64-bitowym systemie Debian Lenny.
Sam proces upgrade nie będzie wymagał od Państwa żadnego działania. Nowy serwer bazodanowy dostępny będzie przy pomocy tego samego hosta i działać będzie na tym samym adresie IP co obecny.
Nie będzie też żadnych zmian w kwestii loginów i haseł dostępowych. W związku z podniesieniem wersji serwera bazodanowego w przyszłości zamierzamy uruchomić, w niektórych wersjach serwerów virtualnych, dostęp do innych obiektów bazodanowych typu triggers (wyzwalacze), stored procedures (procedury składowane), functions (funkcje) i events (wydarzenia).
Przejście z MySQL 5.0 do MySQL 5.1 powinno odbyć się bezproblemowo. Jednak w związku ze zmianami został udostępniony Państwu serwer testowy działający na nowym oprogramowaniu. Mogą Państwo dokładnie przetestować działanie aplikacji w nowym środowisku. Serwer testowy znajduje się pod adresem IP: 94.152.137.15 .
Jest to "przedumpowana" z dnia 06.09.2010r. kopia serwera produkcyjnego wyżej opisanego.

30.09.2010 - Zmiana godzin pracy Biura Obsługi Klienta

Od 1 pazdziernika czas pracy BOK jest nastepujący:

Poniedziałek-Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00

26.03.2010 - Nowy mechanizm bezpieczeństwa oraz nowy sytem

1. Blokowanie ataków typu brute-force

W związku ze zwiększaniem poziomu bezpieczeństwa danych zamieszczanych na serwerach Wer.pl, pragniemy Państwa poinformować o wdrożeniu nowej usługi - mechanizmu blokowania ataków typu brute-force.

W chwili obecnej globalnie blokowane są ataki na SSH i FTP, a po przejściu w całości na nowy system (Lenny 64-bit, zarówno jako główny system plików, jak i sama platforma) dodatkowo monitorowane będą usługi pocztowe (POP3, IMAP, SMTP).

Działanie mechanizmu polega na monitorowaniu ilości błędnych prób logowania w całej sieci Wer.pl. Po przekroczeniu dopuszczalnego dziennego limitu, IP napastnika jest blokowane na głównym firewallu. Aby wyeliminować sytuacje zablokowania dostępu do usług w przypadku zwykłego logowania, wprowadzone zostały dobowe limity (z rozróżnieniem na IP polskie i zagraniczne).

Po ponad miesięcznym użytkowaniu możemy stwierdzić, iż tego typu konfiguracja bardzo skutecznie blokuje próby odgadywania haseł przez automaty, ogranicza natomiast do minimum przypadki zablokowania IP zwykłego użytkownika. Wszystkie zgłoszone nam do tej pory przypadki takiej blokady wynikały z nieprawidłowej konfiguracji po stronie użytkownika, która skutkowała wieloma błędnymi próbami logowania. Dodatkową zaletą mechanizmu jest ograniczenie zużycia zasobów serwera.

2. Nowy system - Debian Lenny 64 bit

Miło nam poinformować o zakończeniu prac nad nowym systemem operacyjnym obsługującym usługi udostępniane przez Wer.pl. Dotychczasowa platforma Linux Debian Sarge zostanie zaktualizowana do najnowszej stabilnej wersji Debiana Lenny 64 bit. Nowy system jest już instalowany od 25 stycznia 2010 dla wszystkich nowych Klientów. Do najważniejszych zalet systemu Lenny 64-bit należy znacznie lepsze wykorzystanie zasobów serwera, duże możliwości analityczne i konfiguracyjne oraz możliwość wdrażania dodatkowego oprogramowania.

Decyzję o aktualizacji systemu podjęliśmy, chcąc zapewnić Państwu wysokie standardy bezpieczeństwa oraz nowoczesność oferowanych rozwiązań, z których znana jest firma Wer.pl. Aktualnie coraz więcej z nowo powstających systemów i aplikacji nie jest już obsługiwanych na starym systemie.

Zdajemy sobie sprawę, iż testy stron pod nowym system w wielu przypadkach będą czasochłonne a przeprowadzanie ich kilkukrotnie dla różnych elementów systemu byłoby bardzo uciążliwe. Dlatego też zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu aktualizacji również innych, koniecznych składowych systemu. Z dotychczas przeprowadzonych wdrożeń wynika, iż w przypadku zdecydowanej większość stron w HTML, PHP czy skryptów CGI, nie będą wymagane żadne dodatkowe zmiany. Strony będą działały prawidłowo na nowym systemie, a sama aktualizacja odbędzie się automatycznie.

20.03.2010 - Prace konserwacyjne

W nocy z 22/23.03.2010 roku w sieci Wer.pl będą prowadzone prace konserwacyjne wiążące się z restartem serwerów bazodanowych MYSQL. Przerwa w dostępie do usługi MYSQL wystąpi około godziny 4.00 i będzie trwała mniej więcej 20 minut. Prace nie spowodują żadnych zmian ustawień i konfiguracji usług. Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy. 21.02.2010 - W dniu jutrzejszym, tj. 22 lutego Biuro Obsługi Klienta będzie czynne do godziny 11.00

Bardzo przepraszamy za związane z tym niedogodności. W sprawach nie cierpiących zwłoki można się kontaktować z Administratorem

10.02.2010 - 1 marca Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne

Z przyczyn od nas niezależnych BOK w dniu 1 marca będzie nieczynne. Bardzo przepraszamy za związane z tym niedogodności. W sprawach nie cierpiących zwłoki można się kontaktować z Administratorem

14.01.2010 - Zmiana numeru faksu

Nowy numer faks: 012 395 38 81

12.01.2010 - Zmiana długości hash-y

W dniu 25.01.2010 zostanie wyłączona opcja old_passwords() w konfiguracji serwera MySQL o IP 94.152.131.197.

Odpowiada ona za to jaki algorytm hashujący jest używany przez funkcje password() w MySQL.
W związku z tym hasła wszystkich użytkowników zostaną przekodowane do nowego formatu.

Zmiana wynika ze względów bezpieczeństwa oraz przygotowań do wdrożenia nowej wersji PHP 5.3, która nie obsługuje już autoryzacji opartej na hasłach 16 bajtowych.

Do tej pory dopuszczaliśmy 16 bajtowe hasła ze względu na kompatybilność wsteczną, po aktualizacji taka opcja zostanie wyłączona.

Zmiana powinna być praktycznie niezauważalna dla większości użytkowników. Ewentualne trudności mogą wystąpić w przypadku kodowania danych w bazie przy pomocy funkcji password(). W takiej sytuacji konieczne jest użycie funkcji old_password() lub przekodowanie danych.

W przypadku trudności z połączeniem należy sprawdzić czy wykorzystywana wersja bibliotek potrafi obsługiwać 41 bajtowe hasła (od MySQL 4.1.1) oraz ustawić ponownie hasło do bazy przy pomocy panelu administracyjnego Webas.

12.01.2010 - PROMOCJA Wielka obniżka cen rejestracji polskich domen

Wraz z Nowym Rokiem obniżamy ceny polskich domen
Promocyjne ceny rejestracji polskich domen:
.PL - już za 9.00 zł netto
.COM.PL - 7.00 zł netto
.WAW.PL - 4.50 zł netto


12.01.2010 - Pomnażamy limity transferu oraz powierzchni naszych serwerów

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że w Nowym Roku aż czterokrotnie zwiększamy limity transferów.
Jednocześnie limity powierzchni dla poszczególnych opcji zwiększają się dwukrotnie.
Wszystko to przy zachowaniu dotychczasowych, bardzo konkurencyjnych cen.

2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004 

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.