Wygaśnięcie wsparcia dla PHP w wersji 7.0 i wersji 5.x


I. Ważne - Informacja w sprawie wygaśnięcia wsparcia dla starszych wersji PHP

    Skryptowy język programowania PHP za pomocą, którego budowana jest obecnie większość serwisów internetowych www, podlega ciągłemu rozwojowi i aktualizacjom. Obecnie najnowsza wersja PHP 7.3 według wielu testów jest kilka razy szybsza niż każda z poprzednich wersji PHP z serii 5.x. Warto więc zaznaczyć, że wydajność Państwa serwisu może znacznie wzrosnąć, jeżeli zdecydują się Państwo skorzystać z wyższej wersji silnika PHP .

    Jednocześnie trzeba też mieć świadomość, że rozwój języka PHP wiąże się również z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa dla każdej wersji oprogramowania. Terminy wydawania aktualizacji bezpieczeństwa zostały ściśle określone przez twórców PHP i dla zapewnienia bezpieczeństwa Państwa serwisów WWW należy ich przestrzegać. W szczególności pragniemy przypomnieć, że termin wsparcia bezpieczeństwa dla poprzednich wersji PHP 5.6 i 7.0 przez producenta tego oprogramowania upłynął odpowiednio: 31.12.2018 i 03.12.2018 roku. Dla jeszcze starszych wersji - tj. poniżej PHP 5.6 wsparcie to zostało już wycofane i niezalecane jest dalsze korzystanie z nieaktualizowanych wersji! Korzystanie z nieaktualizowanych wersji PHP, naraża Państwa serwis na zagrożenia, a jednocześnie biorą Państwo na siebie pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo tego oprogramowania.
Szczegóły dotyczące poszczególnych wersji PHP znajdą Państwo pod adresem http://php.net/supported-versions.php .


II. Co powinienem zrobić?

1. Zweryfikować z jakieś wersji php korzysta mój serwis WWW.

Aby zweryfikować z jakiej wersji PHP korzysta Państwa oprogramowanie należy zalogować się do panelu administracyjnego webas i w menu Usługi => Domeny w kolumnie PHP odczytać wersję dla każdego wiersza (domeny).Jak zostało to wcześniej powiedziane każda wersja poniżej 7.1 jest już od grudnia 2018 niezalecana i powinna być podmieniona.

2. W razie potrzeby zaktualizować i przetestować na nowej wersji swój serwis internetowy.

Jeśli okaże się, że wsparcie dla wersji z której Państwo korzystają wkrótce wygasa (wszystkie wersje poniżej 7.1), należałoby zmienić wersję. Aby zmienić wersję PHP należy w panelu webas w menu Usługi = > Domeny wybrać odpowiednią domenę i na zakładce PHP zaktualizować wersję PHP.Po tej operacji, należy odczekać około 10 minut, a następnie zweryfikować (przeklikać) działanie serwisu www. Weryfikacji wymaga każdy element i moduł serwisu. W tym celu lub w razie problemów można zwrócić się również do firmy, która wykonywała Państwu oprogramowanie strony www celem jego aktualizacji. Jeśli potrzebują Państwo pomocy przy tej operacji, a nie mają Państwo kontaktu z autorem Państwa serwisu to można oczywiście zlecić taką usługę w naszej firmie.

Jednocześnie warto dodać, że operacja uruchomienia noweszej wersji php jest w pełni odwracalna. Jeśli okaże się, że na nowszej wersji PHP Państwa serwis nie działa to oczywiście można ponownie w analogiczny sposób wrócić do wersji starszej i w późniejszym czasie dokonać aktualizacji serwisu i ponownego przełączenia na wyższą wersję silnika PHP.


III. Informacje dodatkowe

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że Centrum Informatyczne - wer.pl nie dokonuje automatycznej zmiany wersji PHP na Państwa kontach, gdyż wcześniej konieczne jest zweryfikowanie i przetestowanie przez Państwa zgodności aplikacji serwisów WWW z nową wersją PHP. Zwracamy się do Państwa, aby przeprowadzili Państwo konieczną weryfikację zgodności z PHP w wersji co najmniej 7.1 (a najlepiej 7.2) oraz dokonali koniecznych zmian ustawień wersji PHP w konfiguracji Państwa serwera za pomocą panelu administracyjnego webas, jak to zostało wyżej wskazane.

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.