Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Kiedy serwer wirtualny z dużymi limitami

Jeśli nasza strona lub strony generują zbyt duże obciążenie systemu na serwerze hostingowym konieczne staje się przemyślenie co dalej.

W zależności jakie mamy plany związane ze stroną (optymalizację, zmiana systemu, wzrost oglądalności) musimy zdecydować się na serwer wirtualny z większymi limitami lub serwer dedykowany. Decyzja o tym co dalej zależy też od tego jak duże obciążenie generuje nasza strona i co jest jego przyczyną.

W wielu przypadkach wystarczy zajrzeć w logi serwera. Często za wzrost obciążenia odpowiedzialne są pojedyncze zapytania, niezoptymalizowane skrypty czy też roboty wyszukiwarek odwiedzających naszą stronę. Dokładna analiza i późniejsza optymalizacja bardzo często wystarczają, aby powrócić z limitami do dozwolonych wartości na hostingu.

Jeśli jednak nadal je przekraczamy, a dostawca usługi również nie jest w stanie nam pomóc jedyną możliwością staje się przeniesienie usługi na serwer wirtualny. W przypadku tych usług obciążenie wybieramy już samodzielnie i podnosimy je w miarę rozwoju strony i jego wzrostu. Nie musimy na początku wykupywać od razu najmocniejszy usługi - serwer wirtualny pozwala na stopniowe podnoszenie limitów i płacenie za to co rzeczywiście jest potrzebne.

Przy bardzo dużych obciążeniach warto zastanowić się już nad serwerem dedykowanym - w pewnym momencie staje się on korzystniejszy cenowo od serwera wirtualnego, a daje o wiele większe możliwości i niezależność

Zamów tani serwer VPS

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.