Bezpieczeństwo i kopie zapasowe

Bezpieczeństwo i kopie zapasowe.

1) Czy i kiedy są tworzone kopie zapasowe danych zawartych na serwerze?
2) Dlaczego na mojej stronie pojawia się ostrzeżenie Google o wirusach?
3) Przechowywanie poufnych plików na koncie ftp.
4) Jak zamówić i zainstalować certyfikat SSL

VIII. Bezpieczeństwo i kopie zapasowe.

1) Czy i kiedy są tworzone kopie zapasowe danych zawartych na serwerze?

Tak, kopie zapasowe (tzw. backup) są tworzone codziennie, raz na dobę, w godzinach nocnych pomiędzy godziną 2:00 a 6:00 w czasie najmniejszego obciążenia.
Backup jest dostępny do 4 dni wstecz + kopie archiwalne sprzed 7, 14, 21, 28 dni.
Kopie są tworzone na specjalnie do tego utworzonym osobnym serwerze w innej lokalizacji niż serwer źródłowy (roboczy), aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych danych.
Więcej informacji o kopiach zapasowych na naszym blogu.

2) Dlaczego na mojej stronie pojawia się ostrzeżenie Google o wirusach?

Najprawdopodobniej doszło do włamania na konto i dopisania do plików złośliwego kodu.
Należy jak najszybciej zmienić hasło do konta FTP, usunąć dopisany złośliwy kod z konta ftp najlepiej poprzez ponowne wgranie oryginalnych plików na konto lub zwrócenie się do nas o przywrócenie plików z backupu.
(Backup dostępny jest z 3 dni wstecz, przywrócenie z backupu jest operacją dodatkową płatną)
oraz włączyć blokadę FTP (jak włączyć blokadę -> kliknij).

Możliwe przyczyny włamań:

 • wykradzenie hasła do konta FTP, np. najczęście poprzez zawirusowany komputer z którego łączyli się Państwo w celu wgrania/aktualizacji konta ftp
 • odgadnięcie zbyt słabego hasła do konta FTP przez hakerów - zaleca się używanie silnego hasła - najlepiej co najmniej 8 znaków różnego typu (cyfry i małe i duże litery jednocześnie)
 • nieaktualne wersje oprogramowania zewnętrznego zainstalowane na serwerze, szczególnie CMS (system zarządzania treścią na stronie) np. Joomla
 • przestarzałe, dziurawe skrypty Państwa serwisu www

  Należy zwrócić uwagę, że szczególnie w/w oprogramowanie typu CMS należy zawsze aktualizować.
  Aktualizacje można znalezć na stronach producentów oprogramowania.

  Aby zapobiec takim sytuacjom należy się dobrze zabezpieczyć.
  Przede wszystkim częste skanowanie własnego komputera z jakiego łączymy się z kontem FTP pod kątem wirusów, trojanów, robaków, malware itp. za pomocą programów antywirusowaych np. http://avast.com, antimalware, np. http://www.malwarebytes.org
  Nie przechowywanie zapisanych haseł w Klientach FTP.
  Włączenie blokady FTP (jak włączyć blokadę -> kliknij) nasze serwery oferują takie rozwiązanie jak blokada dostępu FTP, po jej włączeniu nie można się zalogować i wgrać plików na konto.
  Prosimy o korzystanie z tego rozwiązania i wyłączanie blokady jedynie wtedy kiedy świadomie będą chcieli się Państwo zalogować na konto i coś na nie wgrać bądź usunąć.

  3) Przechowywanie poufnych plików na koncie ftp.

  Na naszych serwerach na każdym koncie FTP jest katalog /public_html służący między innymi do udostępniania plików w Internecie. Aby pliki były widoczne w sieci należy skierować na ten katalog domenę lub subdomenę. Po założeniu serwera otrzymują Państwo darmową subdomenę w ramach pakietu (np. mojserwer.gpe.pl), która od razu po uruchomieniu pakietu kieruje na powyższy katalog.

  W ten sam sposób jak udostępnienie strony www działa udostępnienie plików np. dokumentów lub zdjęć. Plik z dokumentem (dokument.doc) lub zdjęciem (zdjecie.jpg) umieszczony w katalogu /public_html/ będzie dostępny do ściągnięcia pod adresem: mojserwer.gpe.pl/dokument.doc, mojserwer.gpe.pl/zdjecie.jpg

  Użytkownicy zakładają, że wszystko, co znajduje się na koncie FTP jest bezpieczne i wrzucają gdziekolwiek na konto FTP zdjęcia oraz poufne dokumenty nie wiedząc, że każdy może je w prosty sposób odszukać. Na przykład samo udostępnienie swojej pracy dyplomowej na koncie FTP może sprawić, że po pewnym czasie wyszukiwarki internetowe zindeksują dokument i stanie się on ogólnie dostępny.

  Reasumując, wszelkie dane niewymagające poufności powinniśmy udostępniać w /public_html, natomiast dane poufne powinniśmy przechowywać katalog wyżej, na poziomie katalogu /public_html.

  4) Jak zamówić i zainstalować certyfikat SSL

  Pod tym linkiem znajduje się instrukcja jak zamówić i zainstalować na serwerze certyfikat SSL ZamowienieInstalacjaCertyfikatu.pdf

  Zamów bezpieczny hosting

 • Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

  Dobry, tani hosting w promocji

  Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

  Napisz do nas:

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

  Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.