Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Co to jest i jak zrobić stronę internetową?

Projektowanie stron internetowych nie jest już zajęciem dostępnym wyłącznie dla nielicznych. Wielu młodych ludzi podstawy html oraz css poznaje już w trakcie zajęć szkolnych, a dalsze kursy css czy projektowania stron www są właściwe dostępne dla każdego. Sama strona internetowa to nic innego jak kod w wybranym przez projektanta języku programowania wraz z umieszczoną na niej grafiką. Strona www składa się z dwóch podstawowych części - tzw. nagłówka (head) i ciała (body). Treść poszczególnych elementów umieszczamy więc w tych nagłówkach - najprostszy przykład strony to:

< html >
< head > nagłówki < /head >
< body > treść < /body >
< /html >

Za efekt widoczny na ekranie komputera odpowiada odpowiedni system umieszczony na serwerze hostingowym.

Hosting dla strony www Twojej firmy

Strony internetowe obecnie można tworzyć również bez konieczności znajomości html czy języków programowania, choć dobrze znać choć podstawy. Najłatwiej stworzyć własną stronę wykorzystując do tego kreator strony www. Narzędzie takie oferowane jest przez wiele firm udostępniających hosting, a jego obsługa nie sprawia większej trudności nawet osobom, które wcześniej nie miały żadnych doświadczeń w projektowaniu stron www. Z wykorzystaniem kreatora można tworzyć najczęściej darmowe strony internetowe choć niektórzy dostawcy usług hostingowych pobierają z tego tytułu opłaty.

Projektowanie stron www ułatwiają obecnie również gotowe, płatne lub darmowe szablony stron internetowych. Tak wykonane tanie strony www wcale nie odbiegają już od tych projektowanych indywidualnie dla Klienta - wystarczy dodać własną grafikę i otrzymamy naprawdę profesjony serwis. Jeśli nie dysponujemy jednak czasem na samodzielne przygotowanie strony pozostaje zlecenie nam jej webmasterowi - nawet tanie strony internetowe są dobrą reklamą firmy i przynoszą jej zyski.

Po wykonaniu strony bez względu na to czy wykorzystamy szablony www, kretor stron czy też sami ją zaprogramujemy czekają nas kolejne decyzje i działania.

Jaki hosting wybrać i czy ma on pozycjonowanie stron www?

Rejestruj domeny pl za 9 zł brutto

Musimy pamiętać, że sama strona internetowa to nie wszystko. Jej celem jest reklama naszych produktów, a w końcowym efekcie ich sprzedaż. Projektując stronę internetową musimy więc pamiętać o Klientach - to im ona ma służyć. Klient musi przede wszystkim czuć się na niej dobrze - musi wiedzieć gdzie powinien kliknąć, gdzie znajdzie interesujące go produkty oraz informacje o nich. Nasza strona www musi być więc przede wszystkim fukcjonalna i przejrzysta.

Tworząc stronę nie zapominajmy również o odpowiedniej kolorystyce - pamiętajmy że poszczególne kolory będą automatycznie kojarzyć się naszym Klientom z pewnymi cechami produktów. Jeśli dobrze zaplanujemy rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie - zdjęcia, opisy, obrazki oraz ich kolorystykę pozostanie nam jeszcze tylko tekst.

Copywriting to zupełnie oddzielna dziedzina projektowania stron. Dobrze napisany tekst potrafi przekonać Klienta do zakupu produktu. Istotne jest też to, aby współgrał on z pozycjonowaniem strony www w wyszukiwarkach. Dlatego też już na tym etapie należy pomyśleć o tym kto zajmie się jej pozycjonowaniem i podjąć z nim współpracę. Obecnie dość często firmy zatrudniają własnych pozycjonerów i dobrze to zrobić właśnie w tym momencie.

Kiedy nasza strona internetowa jest już przygotowana zarówno od strony technicznej, wizualnej jak i tekstowej musimy pomyśleć o jej rozreklamowaniu.

Zamów hosting dla strony WWW

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.