Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Let's Encrypt w pakietach hostingowych Wer.PL

Bezpieczena strony internetowa z certyfikatem SSL

Co to jest Let's Encrypt

   Let's Encrypt to nazwa certyfikatu SSL utworzonego przez organizację publiczną Internet Security Research Group i wspieraną przez takie znane podmioty jak: Google, Facebook, Mozilla czy Cisco Akamai Technologies. Jest to najbardziej popularny, udostępniany nieodpłatnie certyfikat szyfrowania, którego ważność wynosi 90 dni.

Oprogramowanie administracyjne zapewnia mechanizm instalacji i wspiera automatyczne odnowienie takiego certyfikatu z poziomu panelu administracyjnego Webas, wystarczy raz aktywować certyfikat Let's Encrypt dla swojej domeny, a certyfikat będzie automatycznie odnawiany w cyklach co 60 dni zgodnie z zaleceniami wystawcy.

Dlaczego warto stosować certyfikat Let's Encrypt

 • Umożliwia bezpieczne szyfrowane połączenia SSL (https) do Twojego serwisu
 • Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa promuje w wynikach wyszukiwania strony www dostosowane zabezpieczone połączeniem i certyfikatem SSL
 • Certyfikat jest darmowy
 • Możliwość automatyzacji cyklicznego odnawiania certyfikatu przez panel administracyjny Webas

Czy darmowy certyfikat Let's Encrypt jest wystarczający i kiedy warto zastosować certyfikat komercyjny

 • Certyfikat Let's Encrypt nie zawiera gwarancji finansowej wystawcy w przypadku złamaniu szyfru certyfikatu, certyfikaty komercyjne Commercial SSL dostępne również w naszej ofercie udostępniają gwarancję finansową
 • Certyfikat Let's Encrypt wydawany jest tylko na 60 dni z możliwością jego automatycznego odnowienia
 • Wydawanie komercyjnych certyfikatów opiera się na wyższym stopniu weryfikacji praw do domeny. Aby zainstalować płatny certyfikat SSL o najniższym stopniu walidacji DV należy potwierdzić dostęp do adresu mailowego w domenie, dla której jest wystawiony certyfikat np. admin@adres-strony.pl, webmaster@adres-strony.pl etc. Taka weryfikacja nie jest wymagana dla darmowych certyfikatów Let's Encrypt. Certyfikat komercyjny świadczy więc o wyższym poziomie bezpieczeństwa i zaufania
 • Nie można zainstalować jednego certyfikatu Let's Encrypt dla wielu domen – tzw. Wildcard jest niedostępny, ale można zainstalować oddzielny certyfikat dla każdej subdomeny

Podsumowując, bezpłatny certyfikat Let's Encrypt świetnie się sprawdzi w przypadku prostych niekomercyjnych projektów typu prywatna strona czy blog, w przypadku komercyjnych projektów lub zabezpieczenia wielu domen i subdomen zalecamy certyfikat komercyjny.

Jak mogę uruchomić certyfikat Let's Encrypt i bezpieczne połączenie SSL dla swojej domeny

Uruchomienie certyfikatu SSL jest proste i intuicyjne, poniżej znajdziesz informację jak wykonać taką czynność w panelu administracyjnym WebAs. Przed uruchomieniem należy pamiętać jednak, że strona internetowa powinna być dostosowana do działania z bezpiecznym szyfrowanym połączeniem SSL, tj. w szczególności wszystkie linki powinny zawierać frazę https (zamiast http) . Więcej informacji w temacie na naszym blogu .

Instalacja certyfikatu Let's Encrypt

 • Po zalogowaniu do panelu Webas należy wybrać z menu: Usługi => Domeny => domena


 • W obszarze Certyfikaty SSL ustaw TAK dla opcji "Zabezpiecz witrynę certyfikatem SSL", a w opcji Typ Certyfikatu należy wybrać Let's Encrypt. Po wybraniu Let's Encrypt rozpocznie się proces weryfikacji dostępności, który może trwać około kilkanaście sekund. Zalecane jest również włączenie opcji “Wymuś użycie SSL (https://)”. Po wybraniu ww. opcji zatwierdzamy przyciskiem “Zapisz formularz”.

  Może się okazać, że w opcji “Typ certyfikatu" Let's Encrypt będzie niedostępny. Przyczyny mogą być następujące:
  - jesteś w trybie dodawania nowej domeny/subdomeny w panelu Webas
  - jesteś w trybie edycji domeny ale domena nie działa lub nie kieruje w DNS na adres IP Twojego serwera
  Po poprawnym skonfigurowaniu obsługi certyfikatu Let's Encrypt dla swojej domeny powinien się pojawić komunikat: Pomyślnie zainstalowano certyfikat dla domeny np. apartament88.eu . Następnie sprawdzamy zainstalowany certyfikat na liście naszych certyfikatów wybierając w menu panelu administracyjnego WebAs: Bezpieczeństwo => Certyfikaty SSL


  Ponieważ na liście domen mamy apartament88.eu, ale i www.apartament88.eu oznacza to, że certyfikat Let's Encrypt certyfikuje połączania z www oraz bez www dla Twojej domeny.

  Weryfikacja działania

  Po odczekaniu około 5 minut sprawdzamy połączenie szyfrowane dla naszej domeny wywołując w przeglądarce internetowej adres naszej domeny po https – czyli w tym przykładzie: https://apartament88.eu/ . Jeśli strona uruchomi się z bezpiecznym połączeniem to należy jeszcze obowiązkowa sprawdzić czy cały serwis (wszystkie podstrony) uruchamiają się poprawnie.


  UWAGA

 • Wprowadzony został limit ilości aktywowanych certyfikatów Let's Encrypt w ramach jednej domeny i wynosi on 20 na tydzień
 • Istnieje limit ilości wydanych certyfikatów w ciągu jednostki czasu - tj. w ciągu 3 godzin Let's Encrypt pozwala na wydanie do 300 certyfikatów - więcej informacji: o limitach znajdziesz na https://letsencrypt.org/docs/rate-limits/ . Zgodnie z powyższym w przypadku dużego zainteresowania w momencie dodawania certyfikatu w panelu webas może pojawić się błąd o nazwie: "błąd weryfikacji" lub "Wystawiono zbyt wiele certyfikatów. Przekroczono limit wystawień certyfikatów. Spróbuj ponownie później" . Problem nie wynika z wadliwego działania dostarczanego dla Państwa oprogramowania, a jest uwarunkowany wyżej opisamym limitem. W takim przypadku trzeba spróbować ponownie w czasie w którym może być mniejsze zainteresowanie.

  Więcej informacji o projekcie Let's Encrypt znajdziesz na https://letsencrypt.org

  A może jednak komercyjny certyfikat?

  A może jednak stwierdziłeś, że potrzebujesz niezawodnego, profesjonalnego i komercyjnego certyfikatu? Jeśli tak zapraszamy do przeglądnięcia naszej oferty certyfikatów komercyjnych . Dla naszych klientów mamy przygotowane zawsze atrakcyjne rabaty w zamian za zamówienie można liczyć na bezpłatną instalację przez pracowników Wer.pl .

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

 • nieograniczony transfer,
 • nieograniczona ilość baz danych,
 • nieograniczona ilość stron,
 • panel po polsku i angielsku,
 • nieograniczona ilość domen,
 • nieograniczona ilość kont e-mail,
 • ftp, php, mysql, cron
 • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.