Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Przeniesienie, zmiana delegacji domeny

Obsługa nazwy domeny w Wer.pl


Spis treści

1. Przeniesienie (transfer) domeny
2. Zmiana delegacji domeny


Przeniesienie (transfer) nazwy domeny

  Przeniesienie tj. transfer domeny polega na zmianie podmiotu na rzecz którego dokonują Państwo płatności za domenę i który udostępnia Państwu panel do zarządzania serwerami DNS. Operacja zmiany rejestratora jest w pełni bezpieczna, nie wpływa na zmianę własciciela domeny i jego prawa do własności domeny. Dalej mogą Państwo hostować swoją domenę u dotychczasowego dostawcy usług www. Sam transfer domeny nie generuje żadnych przerw technicznych.

  Dzięki współpracy z oficjalnym rejestratorem NASK - firmą Dinfo.pl, możemy zaproponować Państwu atrakcyjną ofertę na abonament usługi rejestracji i przedłużenia nazwy domeny. Nasze ceny znajdą Państwo na stronie zamówienia i rezerwacji domen. Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą przedłużenia u Nas domeny wówczas prosimy o stosowną informację - wtedy pomożemy Państwu przygotować wniosek o zmianę rejestratora.

  Aktualnego rejestratora i właściciela domen z końcowką .pl mogą Państwo sprawdzić pod linkiem NASK-u: https://www.dns.pl/przegladarka , gdzie w oknie podać nazwę domeny (np. wer.pl) i nacisnąć przycisk 'Szukaj w bazie WHOIS'. Pojawi się Państwu część:
- z abonentem (czyli właścicielem) - gdzie jesteśmy My,
- i registrar-em (czyli oficjalnym rejestratorem NASK - dinfo.pl).
Firma: Dinfo - to oficjalny partner NASK - http://dns.pl/porozumienie/partner.html .

Procedura w przypadku transferu domeny polskiej:

  Aby dokonać transferu domeny należy uzyskać od obecnego rejestratora hasło do transferu (tzw. kod AuthInfo). Zgodnie z umową z NASK i innymi rejestrami domen rejestrator ma obowiązek na każde żądanie właściciela domeny udostępnić mu AuthInfo. Po otrzymaniu takiego hasła prosimy o przesłanie go do nas do nas. Więcej o transferze domeny i uzyskaniu kodu auth-info na naszym blogu. Operację zmiany rejestratora zawsze mogą Państwo wykonać ponownie na rzecz innego rejestratora, w przypadku jeżeli będą Państwo chcieli zrezygnować z naszych lub innej firmy usług. Więcej informacji o transferze domen i transferze domen zagranicznych tutaj.

Zmiana delegacji domeny

  Jeżeli posiadają Państwo już swój adres internetowy (domenę), ale zamierzają zmienić providera (dostawcę hostingu - usługi www i/lub poczty email) konieczna jest zmiana delegacji domeny w panelu rejestratora . Zmiana delegacji polega na przypisaniu do własnej domeny nowych nameserwerów / serwerów DNS, czasem zwanych również serwerem autoratywnym. Więcej o DNS, w tym o serwerach autoratywnych znajdziesz w tym miejscu.

  Aby zmienić delegację domeny należy:
1. Zalogować się do panelu administracyjnego dla domeny - każdy rejestrator (firma w której płacą Państwo za domenę) powinien udostępniać panel administracyjny do zarządzania domeną. Jeżeli masz domenę wykupioną w Wer.pl to panel administracyjny dostępny jest pod adresem: domeny.wer.pl
2. Zmienić dane DNS wpisując w odpowiednie miejsce nameserwery nowego providera, np. nasze nameserwery są następujące:
Nazwa nameservera - Adres IP:
ns1.wer.pl - 94.152.131.199
ns2.wer.pl - 94.152.158.60
3. Zatwierdzić zmiany

Po tej operacji zalecamy jeszcze dodanie domeny w panelu WebAs naszego hostingu - w menu 'Usługi' => 'Domeny'. Dzięki temu po rozpropagowaniu naszej domeny w sieci internet, będzie ona widoczna już na hostingu wykupionym u nas. Więcej o panelu do zarządzania domeną wykupioną w Wer.pl znajdziesz na naszym blogu.

UWAGA: Zmiana delegacji nie dokonuje się natychmiast po wykonaniu ww. czynności. Czas widoczności tej zmiany zależy od odświeżenia się informacji na serwerach na świecie - zazwyczaj trwa to od kilku do kilkunastu godzin (zmiana musi się rozpropagować).

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.