Przeniesienie, zmiana delegacji domeny

Odkryj hosting bez ograniczeń! Załóż teraz swoją stronę za 49 zł brutto za rok z domeną za darmo!

1. Przeniesienie (transfer) domeny

2. Zmiana delegacji domenyPrzeniesienie (transfer) domeny

     Dzięki współpracy z oficjalnym rejestratorem NASK - firmą dinfo.pl mamy możliwość zaproponowania Państwu korzystniejszej oferty niż w NASK w zakresie rejestracji i przedłużenia abonamentu na domenę. Nasze ceny znajdą Państwo na stronie zamówienia i rezerwacji domen . Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą przedłużenia u Nas domeny wówczas prosimy o stosowną informację - wtedy pomożemy Państwu przygotować wniosek o zmianę rejestratora.
     Operacja zmiany rejestratora nie niesie dla Państwa żadnego ryzyka, tj. dalej mogą Państwo hostować swoją domenę u dotychczasowego dostawcy usług www. Zmienia się tylko podmiot na rzecz którego dokonują Państwo płatności za domenę. W szczególności z pomocą wyżej wspomnianego wniosku przenoszą Państwo (a dokładniej udzielają pełnomocnictwa) tylko do prawa do zmiany delegacji ww. domeny. Nie przenoszą Państwo natomiast prawa do własności domeny, która jest dalej Państwa własnością. Na dowód - proszę spojrzeć np. na jedną z naszych domen: wer.pl . Proszę wybrać link NASK-u: http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl , a następnie w oknie podać nazwę naszej domeny (wer.pl) i nacisnąć przycisk 'Szukaj w bazie WHOIS'
Pojawi się Państwu część:
- z abonentem (czyli właścicielem) - gdzie jesteśmy My,
- i registrar-em (czyli oficjalnym rejestratorem NASK - dinfo.pl).
Ponadto firma: Dinfo - to oficjalny partner NASK - http://dns.pl/porozumienie/partner.html , a ww. dokument, to oficjalny wniosek NASK. Ponadto dodam, że zawsze mogą Państwo wysłać taki wniosek powtórnie na rzecz innego rejestratora (jeśli będą Państwo chcieli zrezygnować z naszych usług).

Procedura w przypadku transferu domeny polskiej od podmiotu współpracującego z NASK:

W przypadku przenosin domeny od innego rejestratora niż NASK, należy uzyskać od niego hasło do transferu (tzw. AuthInfo). Zgodnie z umową z NASK rejestrator ma obowiązek na każde żądanie właściciela domeny udostępnić mu AuthInfo. Po otrzymaniu takiego hasła prosimy o przesłanie go na adres biuro@wer.pl.

Zmiana delegacji domeny

    Jeśli posiadają Państwo już swój adres internetowy (domenę), ale zamierzają zmienić providera konieczna jest zmiana delegacji domeny w NASK lub innego rejestratora (zmiana nameserwerów).
Aby tego dokonać w NASK należy:
na stronie NASK www.dns.pl wypełnić formularz zmiany delegacji domeny. Po jego wypełnieniu należy go wydrukować, a następnie podpisany i opieczętowany przesłać faxem na numer (0 22) 523 13 01.
    Dane konieczne do wypełnienia formularza to głównie dane Państwa firmy (proszę pamiętać, aby podawać te dane, które były podane przy rejestracji domeny). Informacje niezwiązane z Państwa firmą to:

Krok 1.
Obowiązkowe serwery nazw (nameservers):
Nazwa nameservera, Adres IP:
ns1.wer.pl - 94.152.131.199
ns2.wer.pl - 94.152.158.60
Pozostałe pola należy pozostawić puste.

Krok 2.
Opiekun techniczny domeny:
Centrum Informatyczne - wer.pl
Tomasz Sikora
admin@wer.pl

Stary opiekun techniczny domeny:
Dane dotychczasowego providera - nazwa firmy, imię i nazwisko administratora (to pole można zostawić puste), adres e-mail providera.

Aby zmienić delegację domeny u innego rejestratora niż NASK należy:

1. Zalogować się do panelu administracyjnego dla domeny - każdy rejestrator (firma w której płacą Państwo za domenę) powinien udostępniać panel administracyjny do administracji domeną.
2. Zmienić dane DNS wpisując w odpowiednie miejsce nameserwery nowego providera, np. nasze nameserwery są takie:
Nazwa nameservera, Adres IP:
ns1.wer.pl - 94.152.131.199
ns2.wer.pl - 94.152.158.60
3. Zatwierdzić zmiany

Zmiana delegacji nie dokonuje się natychmiast po wykonaniu ww. czynności.
Czas widoczności tej zmiany zależy od odświeżenia się informacji na serwerach NASK - informację na ten temat znajdą Państwo tutaj http://dns.pl/zmiana_dyn_aktualizacji.html

UWAGA!!! Aby dokonać zmiany delegacji domeny (np. wypełnić wniosek w NASK) konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie nam nazwy domeny na adres admin@wer.pl

    W przypadku problemów z wypełnieniem formularza możemy zrobić to bezpłatnie w Państwa imieniu.

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.