Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Przeniesienie, zmiana delegacji domeny

Odkryj hosting bez ograniczeń! Załóż teraz swoją stronę w promocyjnej cenie!

1. Przeniesienie (transfer) domeny

2. Zmiana delegacji domenyPrzeniesienie (transfer) nazwy domeny

  Operacja zmiany rejestratora jest w pełni bezpieczna, tj. dalej mogą Państwo hostować swoją domenę u dotychczasowego dostawcy usług www. Zmienia się tylko podmiot na rzecz którego dokonują Państwo płatności za domenę i który udostępnia Państwu panel do zarządzania serwerami DNS. Nie przenoszą Państwo natomiast prawa do własności domeny, która jest dalej Państwa własnością. Warto podkreślić, że sam transfer domeny nie generuje żadnych przerw technicznych.

  Dzięki współpracy z oficjalnym rejestratorem NASK - firmą Dinfo.pl mamy możliwość zaproponowania Państwu atrakcyjnej oferty w na abonament usługi rejestracji i przedłużenia nazwy domeny. Nasze ceny znajdą Państwo na stronie zamówienia i rezerwacji domen. Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą przedłużenia u Nas domeny wówczas prosimy o stosowną informację - wtedy pomożemy Państwu przygotować wniosek o zmianę rejestratora.

  Aktualnego rejestratora i właściciela domen z końcowką .pl mogą Państwo sprawdzić pod linkiem NASK-u: https://www.dns.pl/przegladarka , gdzie w oknie podać nazwę domeny (np. wer.pl) i nacisnąć przycisk 'Szukaj w bazie WHOIS'. Pojawi się Państwu część:
- z abonentem (czyli właścicielem) - gdzie jesteśmy My,
- i registrar-em (czyli oficjalnym rejestratorem NASK - dinfo.pl).
Firma: Dinfo - to oficjalny partner NASK - http://dns.pl/porozumienie/partner.html.

Procedura w przypadku transferu domeny polskiej:

  W przypadku przenosin domeny od innego rejestratora niż NASK, należy uzyskać od niego hasło do transferu (tzw. AuthInfo). Zgodnie z umową z NASK rejestrator ma obowiązek na każde żądanie właściciela domeny udostępnić mu AuthInfo. Po otrzymaniu takiego hasła prosimy o przesłanie go do nas do nas. Więcej o transferze domeny i uzyskaniu kodu auth-info na naszym blogu. Operację zmiany rejestratora zawsze mogą Państwo wykonać ponownie na rzecz innego rejestratora, w przypadku jeżeli będą Państwo chcieli zrezygnować z naszych lub innej firmy usług.

Zmiana delegacji domeny

  Jeżeli posiadają Państwo już swój adres internetowy (domenę), ale zamierzają zmienić providera (dostawcę hostingu - usługi www i/lub poczty email) konieczna jest zmiana delegacji domeny w panelu rejestratora . Zmiana delegacji polega na przypisaniu do własnej domeny nowych nameserwerów / serwerów DNS, czasem zwanych również serwerem autoratywnym. Więcej o DNS, w tym o serwerach autoratywnych znajdziesz w tym miejscu.

  Aby zmienić delegację domeny należy:
1. Zalogować się do panelu administracyjnego dla domeny - każdy rejestrator (firma w której płacą Państwo za domenę) powinien udostępniać panel administracyjny do zarządzania domeną. Jeżeli masz domenę wykupioną w Wer.pl to panel administracyjny dostępny jest pod adresem: domeny.wer.pl
2. Zmienić dane DNS wpisując w odpowiednie miejsce nameserwery nowego providera, np. nasze nameserwery są takie:
Nazwa nameservera - Adres IP:
ns1.wer.pl - 94.152.131.199
ns2.wer.pl - 94.152.158.60
3. Zatwierdzić zmiany

Więcej o panelu do zarządzania domeną znajdziesz na naszym blogu.

UWAGA: Zmiana delegacji nie dokonuje się natychmiast po wykonaniu ww. czynności. Czas widoczności tej zmiany zależy od odświeżenia się informacji na serwerach NASK - zazwyczaj trwa to od kilku do kilkunastu godzin.

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.