Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Certyfikaty SSL

Instrukcja instalacji certyfikatu SSL

Instalacja certyfikatu komercyjnego
Zamówienie certyfikatu komercyjnego
Instalacja bezpłatnego certyfiaktu Let's Encrypt

Wymagania

Do zainstalowania Certyfikatu SSL konieczne są 2 elementy:
- KEY - klucz prywatny,
- CRT – certyfikat SSL.
Czasami wymagany jest też CA czyli certyfikat pośredni. Pliki certyfikatu powinieneś otrzymać od wystawcy certyfikatu.

Instalacja Certyfikatu

Uwaga: Jeżeli ważność certyfikatu SSL, który chcesz zainstalować nie rozpoczęła się, to należy poczekać z instalacją do dnia, od którego certyfikat stanie się ważny.

Jeżeli posiadasz już klucz prywatny KEY oraz swój certyfikat CRT, możesz go samodzielnie zainstalować w panelu administracyjnym WebAs. W tym celu zaloguj się do panelu, a następnie wybierz 'Konfiguracja' > 'Bezpieczeństwo' > Zakładka 'Certyfikaty' > 'Nowy certyfikat' .

Instalacja certyfikatu SSL

Następnie:
- Dodaj plik z certyfikatem CRT oraz kluczem prywatnym KEY za pomocą opcji "Wybierz plik" lub wklej zawartość tych plików za pomocą opcji 'Wklej treść'.
- Zaznacz opcję 'Zainstaluj na stronach WWW' i potwierdź wszystkie dane przyciskiem 'Zapisz formularz'.

Ponieważ panel administracyjny WebAs posiada zbiór CA popularnych wystawców certyfikatów SSL, przez co jego posiadanie nie jest niezbędnie potrzebne, wystarczy skorzystać z opcji 'Autodetekcja' w obszarze 'Certyfikat pośredni (tzw. CA)'. Jeżeli nie pojawiły się żadne błędy, certyfikat powinien pojawić się na liście w zakładce 'Certyfikaty SSL', wraz z datą ważności oraz oznaczeniem uruchomienia na stronach WWW "Używany SNI". Certyfikat będzie aktywny dla twojej domeny po przeładowaniu się serwera www, które następuje automatycznie do 5 min od zapisania formularza.

Zakończenie instalacji certyfikatu SSL

Wymuszenie połączenia SSL

Dodanie certyfikatu w wyżej opisany sposób oznacza automatyczne włączenie połączenia szyfrowanego SSL na usłudze strony www domeny, dla której certyfikat został dodany. Jednak w zależności od tego jak użytkownik otworzy stronę lub jak ona jest zaprogramowana to strona może otworzyć się w połączeniu SSL jak i bez. Dlatego zalecane włączenie wymuszenia SSL po stronie serwera, tak aby strona zawsze wyświetlała się z szyfrowanym połączeniem SSL. W tym celu należy wejść do menu: 'Usługi' => 'Domeny' - wybrać właściwą domenę i właczyć opcję 'Wymuś użycie SSL (https://)' dostępną w obszarze 'Certyfikat SSL'. Przed wymuszeniem warto jednak sprawdzić czy twoja strona www jest przystosowana do połączenia SSL z certyfikatem i poprawnie otwiera się z przedrostkiem 'https://' .

Uwaga - wymuszenie jest niezalecane w przypadku strony skonfigurowanej na WordPress. W takim przypadku wymuszenie należy włączyć po stronie panelu administracyjnego WordPress w miejscu odpowiedzialnym za zmianę adresu strony (zmiana z http://... na https://...).

Zamówienie komercyjnego certyfikatu SSL w Wer.pl

Nie masz jeszcze certyfikatu - zamów go u nas, a instalację certyfikatu dostaniesz gratis i przeprowadzą ją pracownicy Wer.pl -> Zamów certyfikat.

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.