Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Limit obciążenia - Serwer wzorcowy

Metodologia pomiaru:

Limit obciążenia

Nasze serwery działają tak aby przeciążenie jednego serwera nie miało negatywnego wpływu na pracę serwerów innych Klientów znajdujących się na tej samej maszynie fizycznej. Limit obciążenia w stosunku do serwera referencyjnego działa tak, że użytkownicy otrzymują takie same atrybuty bez względu na typ i parametry maszyny fizycznej (na różnych serwerach fizycznych Klient otrzymuje taki sam limit serwera referencyjnego bez względu na rodzaj procesora).

Metodologia pomiaru:

Wartości pomiaru zostały ustalone statystycznie w oparciu o obciążenie na 20 serwerach pracujących stabilnie i wydajnie. Badane były parametry tylko tych serwerów, których load nie przekraczał 4, dodatkowo obciążenie CPU w godzinach szczytu nie mogło przekraczać 60%.

Podstawowe parametry serwera mające wpływ na jego działanie to przede wszystkim czas użycia procesora, ilość operacji zapisu i odczytu na dysku oraz zużycie pamięci. System oparty jest na sumowaniu wykorzystanego czasu pracy CPU oraz ilości zapisanych i odczytanych danych z dysku w ciągu doby. Parametry te zostały obliczone dla serwera wzorcowego z obciążeniem nie przekraczającym maksymalnego (czyli pracującego stabilnie) i stanowią one 100 jednostek procentowych (dotyczy to zarówno CPU oraz ilości odczytanych i zapisanych danych).

Informacja o tym, iż Twój serwer wygenerował 2% obciążenia procesora przez cały dzień oznacza, że dotyczyło to 2% dobowego obciążenia procesora serwera wzorcowego, który w tym czasie pracuje stabilnie i wydajnie. Podobnie w przypadku gdy informacja o wygenerowaniu 2% obciążenia dysku (operacji zapisu i odczytu) dziennie oznacza, iż dotyczyło to 2% dobowego obciążenia dysku (operacji zapisu i odczytu) serwera referencyjnego, który w tym czasie pracuje stabilnie i wydajnie.

Limit obciążenia CPU ustawiony jest na każdym naszym serwerze w zależności od wykupionej opcji. Limit ten jednak jest odpowiednio większy, aby przy wolnych zasobach procesora wykonywać nadmiarowe instrukcje.


W tym momencie stosowane są dwie metody limitowania CPU:
a) każda platforma jest limitowana do maksymalnie 50% CPU fizycznego i nie ma to nic wspólnego z limitem platformy do % serwera referencyjnego
b) platforma może mieć zmniejszony priorytet (udział w obciążeniu) w przypadku gdy obciążenie rzeczywiste w danej chwili jest 100%

W pierwszej kolejności wykonywane są więc instrukcje z platform, które mieszczą się w wykupionych limitach. W przypadku przekroczenia wykupionej opcji (przeciążenia serwera) Klient jest o tym informowany poprzez komunikaty wysyłane na autoryzowany adres e-mail.

>> Opis jak sprawdzić co generuje obciążenie <<

Aktualnie parametry serwera wzorcowego (referencyjnego):
Procesor: Intel(R) Xeon(R) Processor E5645 (12M Cache, 2.40 GHz, 5.86 GT/s IntelR QPI)
Pamięć RAM: 16 GB ECC DDR3 1333MHz
Dyski twarde: 6 * 500 GB SATA3 7200rpm (w tym 400 GB na dane)
Macierz: RAID10 - Chipset LSI SAS2108

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.