Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Jaki mam adres IP

Wszystko o adresie IP

Każdy użytkownik internetu korzystając z zasobów globalnej sieci wychodzi na świat z przypisanym adresem IP. Dzięki temu inne komputery w sieci wiedzą gdzie mają kierować odpowiedzi wysłane przez internautę. Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie jaki jest mój adres IP:

Twój aktualny adres IP to: 3.138.124.28

Do czego potrzebuję swojego adresu IP?

Czasem może się zdarzyć, że na jakimś serwerze z którego chcemy skorzystać dojdzie do blokady adresu IP . W takiej sytuacji administrator może zapytać z jakiego publicznego adresu wychodzisz na świat. Dzięki temu administrator może sprawdzić czy na Firewall, czyli na urządzeniu zabepieczającym serwer lub grupę serwerów i urządzeń, nie doszło do celowej blokady danego (Twojego) adresu IP.

Blokada adresu IP, wpis na czarną listę

Jeśli nasz adres IP za pomocą którego wychodzimy na świat znajdzie się na czarnej liście to możemy mieć problemy:
  • - z połączeniem się z serwerem pocztowym w celu wysłania wiadomości,
  • - korespondencja przez nas wysłana może trafiać do spamu,
  • - z otwarciem strony internetowej.

Więcej o adresie IP?

Adres IP można porównać do numeru identyfikacyjnego (rejestracyjnego), który jest nadawany urządzeniu (komputerowi, smartfonowi) lub grupie urządzeń, łączącym się do innej sieci (np. do internetu).

Jak zbudowany jest adres IP?

Najczęściej adres IP podawany w jest w postaci 4 grup liczb z których każda jest nie większa od 255, przydzielonych kropkami (IPv4) - np. 85.190.240.33 . Dzięki takiemu rozwiązaniu na świecie może funkcjonować ponad 4 milardy różnych urządzeń w globalnej sieci.

Publiczny i prywatny adres IP

O tym czy nasze urządzenie lub sieć posiada publiczny czy prywatny adres IP decyduje nasz operator dostępu do internetu, a właściwie umowa którą podpisaliśmy z operatorem. Publiczny adres IP, czasem nazywany również zewnętrznym adresem IP, posiadamy wtedy, gdy nasze urządzenie podłączone do zewnętrznego przewodu internetowego otrzymuje adres IP z puli publicznej. Adresy z puli publicznej, tworzą sieć internet. Jeśli przebywamy poza domem i mamy publiczny adreses IP to wówczas możemy połączyć się z naszym komputerem lub naszą siecią i uzyskać dostęp do danych nawet jeśli nie są one przechowywane w chmurze, oczywiście pod warunkiem, że nasze urządzenia są włączone. Zatem publiczny adres wiąże się z większym ryzykiem włamania do naszej sieci lub komputera szczególnie w sytuacji słabych zabezpieczeń i nie aktualizowanego oprogramowania naszego routera lub systemu operacyjnego na naszym urządzeniu.

Ponieważ ilość publicznych adresów IP jest ograniczona, a nie każdy z nas potrzebuje dostępu z zewnątrz to operatorzy często nadają naszemu zewnętrznemu urządzeniu (routerowi) adres z puli prywatnej, która jest zamknięta i indywidualna, ale tylko w sieci danego operatora. Oczywiście ta sieć może się połączyć z internetem, ale musi to zrobić przez kolejny router operatora, który to dopiero wychodzi na świat dzięki publicznemu adresowi, ale który jednocześnie tworzy ten sposób dodatkowe zabezpieczenie separując naszą sieć od bezpośredniego dostępu z zewnątrz.

Indywidualny adres IP dla twojego hostingu

Powyższe rozważania dotyczyły głównie przypisania adresu IP do naszego urządzenia dzięki któremy łączymy się z internetem. Ale pamiętajmy, że konto hostingowe wykupione na serwerze w Wer.pl lub innej firmie hostingowej również znajduje się na jakimś urządzeniu, a dokładniej na serwerze. Aby użytkownicy mogli wysyłać do nas wiadomości email lub wczytać stronę internetową z konta ftp na wykupionym pakiecie hostingowym to serwer musi mieć przypisany publiczny adres IP. Jak już wspomnieliśmy wcześniej ilość publicznych adresów IP jest ograniczona ww. limitem. Wobec czego żeby zapewnić obsługę wielu kont na jednym serwerze i jednocześnie konkurencyjną cenę usługi hostingowej, w podstawej ofercie hostingowej dla kilkunastu, czasem kilkudziesięciu kont współdzielimy jeden adres IP serwera (stąd m.in. nazwa hosting współdzielony).

Dla klientów dla których takie rozwiązanie jest niewystarczające polecamy dedykowany indywidualny adresy IP dla usługi hostingowej. Takie rozwiązanie zapewnia wyłączność i jeszcze większą stabilność i bezpieczeństwo szczególnie w zakresie zabezpieczenia antyspamowego. Dzięki temu adres IP nie jest współdzielony z innymi użytkownikami na serwerze, a działania innych użytkowników serwera (z tego samego adresu IP) nie są identyfikowane z nami i nie mają wpływu na reputację nadanego naszemu kontu hostingowemu adresowi IP. W takim rozwiązaniu sami kształtujemy reputację własnego adresu IP, i tylko wysyłka z naszych kont email ma na to wpływ. Zapewnia to wyższą wiarygodność naszej korespondencji na serwerach odbiorców i minimalizuje ryzyko, że wysłana przez nas poczta zostanie odrzucona.

Usługę dedykowanego adresu IP można zamówić w każdym momencie, a cena takiej usługi składa się z:

  • - opłaty abonamentowej
  • - jednorazowej opłaty instalacyjnej

Więcej informacji o usłudze własnego adres IP dla twojej usługi hostingowej. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt przez nasz formularz .

Więcej informacji na stronie pomocy i blogu

Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszych stron pomocy, gdzie znajdą Państwo aktualne informacje i pomoc dla świadczonych przez nas usług: https://wer.pl/pomoc. Przypominamy jednocześnie o naszym blogu, na którym staramy umieszczać cenne informacje i porady dotyczące świadczonych przez nas usług, opisujemy tam również ważne zasady, które warto stosować w Państwa firmie: https://blog.wer.pl/. Mamy nadzieję, że zamieszczone tam informację przysłużą się Państwu w podniesieniu bezpieczeństwa Państwa organizacji.

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • Nieograniczony transfer,
  • Bazę danych MySQL
  • nieograniczona ilość stron,
  • Panel po polsku i angielsku,
  • Możliwość dodania własnej domeny,
  • Konta poczty e-mail,
  • Ftp, php, mysql, cron
  • Autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas: