Własny, indywidualny - dedykowany adres IP

Każdy z nas wie jak ważna w obecnych czasach jest sprawna komunikacja za pomocą kanałów elektronicznych, a szczególnie poczty elektronicznej email. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadziliśmy opcjonalną usługę własnego, dedykowanego adresu IP przypisanego do konta hostingowego wykupionego w naszej firmie. Własny adres IP podnosi wiarygodność Państwa poczty email, zwiększa jej reputację a także może zmniejszyć ryzyko ataków DDoS na Państwa konto.

Na czym polega usługa?

Konta hostingowe działają na zasadzie hostingu współdzielonego, co oznacza, że na jednym serwerze wirtualnym, który posiada 1 wspólny adres IP, może działać jednocześnie wielu Klientów, oczywiście na oddzielnych i w pełni odseparowanych kontach. Spowodowane jest to tym, że ilość adresów IP jest ograniczona, a konieczność zapewnienia atrakcyjnej ceny usług wymusza taką konsolidację. W tej sytuacji jednak pojawia się ryzyko, że większa wysyłka emaili przez jednego z klientów, a szczególnie taka która nie jest autoryzowana lub jest niechciana, np. będąca wynikiem włamania na urządzenie użytkownika, może być odczytana przez serwery odbiorców jako spam. To może doprowadzić do wpisania tego adresu ip na globalne listy RBL (skrót od Real-time Blackhole List) czasem zwane również czarnymi listami. Niektóre listy działają na zadzie punktacji i oceny wiarygodności - w przypadku ondotowanego incydentu spamu może spaść reputacja adresu IP z którego również my korzystamy.

Co jeśli adres naszego serwera znajdzie się na czarnej liscie?

Z takich list korzysta dzisiaj większość serwerów odbiorców poczty email posiłkując się tą informacją przy ocenie wiarygnodności odbieranej poczty. W konsekwencji nasza wiadomość może zostać zakwalifikowana jako spam lub w ogóle może zostać odrzucona i zwrócona do nadawcy. Jeśli adres IP serwera znajdzie się na czarnej liście, systemy antyspamowe odbiorców wiadomości mogą nie przyjmować korespondencji od Państwa i Wasze maile mogą nie zostać dostarczane do kontrahentów, a w takiej sytuacji zazwyczaj:
- wysłane emaile wracają do nadawcy z informacją zwrotną, że adres serwera został umieszczony na czarnej liście,
- lub są umieszczane w folderze Spam odbiorcy.

Jeżeli chcą Państwo zminimalizować ryzyko niedostarczenia, często bardzo ważnych wiadomości do odbiorców, zalecamy wykupienie własnego, dedykowanego adresu IP, który może zapewnić Państwu wyższą wiarygodność na serwerach odbiorcy.

Zalety takiego rozwiązania to:
 • dedykowane adresy IP zapewniają wyłączność i bezpieczeństwo, wyższą niż współdzielone adresy IP,
 • własny adres IP nie jest współdzielony z innymi użytkownikami na serwerze,
 • działania innych użytkowników serwera nie mają wpływu na reputację dedykowanego adresu IP,
 • sami kształtujemy reputację naszego adresu IP, tylko wysyłka z naszych kont email ma na to wpływ,
 • wyższa wiarygodność naszej korespondencji na serwerach odbiorców,
 • minimalizacja ryzyka, że wysłana przez nas poczta zostanie odrzucona.
 • dedykowany adres IP minimalizuje równiez ryzyko najczęściej występujących ataków w sieci typu DDoS .
  Usługę dedykowanego adresu IP można zamówić w każdym momencie, a cena takiej usługi składa się:
 • z opłaty abonamentowej
 • z jednorazowej opłaty instalacyjnej
  Szczegóły w cenniku usług Wer.pl.

  W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

  Pragniemy również dodać, że ze swojej strony podejmujemy działania, aby usunąć jak najszybciej adres IP z czarnej listy, gdy już dojdzie do sytuacji umieszczenia tam adresu naszego serwera.

  Dbamy o Twoje bezpieczeństwo w sieci

  Na każdym kroku informujemy również i staramy się edukować użytkowników na temat polityki bezpieczeństwa po to, aby nieprzyjemne sytuacje związane z wpisem na czarną listę i blokadą poczty nie miały miejsca, a jeśli już to występowały jak najrzadziej.

  Jednocześnie przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą Państwu zabezpieczyć się przed sytuacją utraty reputacji adresu IP lub utraty Państwa domeny pocztowej:
 • regularne aktualizowanie hasła do konta email,
 • korzystanie z szyfrowanego połączenia SSL w konfiguracji programu poczty - więcej informacji: https://wer.pl/konfiguracja-poczty
 • regularne aktualizowanie programu pocztowego lub korzystanie z dostarczonego przez nas programu przez przeglądarkę WebMail - dlaczego warto używać WebMail do obsługi poczty.
 • regularne aktualizowanie programu antywirusowego i jego bazy antywirusowej,
 • regularne aktualizowanie systemu operacyjnego (szczególnie Windows), najlepiej przez ustawienie aktualizacji automatycznych
 • Nieklikanie w linki przesłane od nieznanych nadawców, a szczególnie nieotwieranie załączników niewiadomego pochodzenia - więcej informacji: o podejrzanych mailach i załącznikach w poczcie.
 • unikanie publicznych sieci WIFI szczególnie w połączeniu z brakiem konfiguracji szyfrowanego połączenia SSL w programie pocztowym

  Ochronna przed DDoS

  Własny adres IP uchronić może Państwa również przed atakiem ze strony hakerów polegającym na wysyłce wielkiej liczby danych/pakietów na pojedynczy adres IP. Taka wysyłka ma na celu przeciążenie lub zablokowanie łącza i/lub serwera. W sytuacji gdy adres jest współdzielony może skutkować znacznym utrudnieniem działania serwisów WWW przypisanych do danego adresu IP. Zdarza się również, że niektórzy użytkownicy nie dbają o regularny serwis swojej strony www. To może skutkować tym, że stanie się on ofiarą, z której może zostać przeprowadzony atak. W takiej sytuacji może dojść do zablokowania połączenia z takim numerem IP przez wielu dostawców łącz, co w konsekwencji może doprowadzić do blokady wszystkich usług (strony, poczty etc).

  Zasięgnij wiedzy na naszym blogu i stronach pomocy

  Zachęcamy również do regularnego odwiedzania naszych stron pomocy, gdzie znajdą Państwo aktualne informacje i pomoc dla świadczonych przez nas usług: https://wer.pl/pomoc.

  Przypominamy jednocześnie o naszym blogu, na którym staramy umieszczać cenne informacje i porady dotyczące świadczonych przez nas usług, opisujemy tam również ważne zasady, które warto stosować w Państwa firmie: https://blog.wer.pl/. Mamy nadzieję, że zamieszczone tam informację przysłużą się Państwu w podniesieniu bezpieczeństwa Państwa organizacji.
 • Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

  Dobry, tani hosting w promocji

  Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

  Napisz do nas:

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

  Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.