Domeny, hosting
Lista pytań i odpowiedzi
Spis treści
1) Co się stanie jeśli przekroczę transfer odpowiedni dla hostingu?
2) Co się stanie jeśli przekroczę powierzchnię właściwą hostingu?
3) Co to jest hosting wirtualny?
4) Jak zarejestrować domenę w wer.pl?
5) Jak dokonać transferu domeny od innego rejestratora?
6) Jak długo to trwa?
7) Jak długo trwa rejestracja i podłączenie domeny do serwera?
8) Na ile wystarcza tego miejsca?
9) Co zapewniamy
10) Terminy płatności
11) Ile to wszystko kosztuje?
12) Jaki jest koszt rejestracji i utrzymania dodatkowej domeny?
13) Jaki jest koszt dodatkowej subdomeny?
14) Dlaczego transfer widoczny w statystykach (np. Webalizer) nie jest zgodny z transferem z całego serwera?
15) W jaki sposób zliczany jest transfer na hostingu?
16) Przekroczyłem limit obciążenia. Jak sprawdzić co generuje obciążenie?
17) Jak mogę opłacić usługę?
18) Gdzie mogę odnaleźć specyfikację wykupionego serwera z archiwalnej serii linia GIGA+?
19) Dlaczego moja domena globalna (np. .com, .net, .org) przestała działać?
20) Wyjaśnienie pojęcia "obciążenie serwera"
1) Co się stanie jeśli przekroczę transfer odpowiedni dla hostingu?
Obecnie limitu transferu są bardzo wysokie, w praktyce od kilku lat nie zdarzył się żaden przypadek w tym zakresie. Gdyby jednak doszło do takiej sytuacji wysyłana jest o tym informacja mailem, tuż po zakończeniu miesiąca. Aktualny transfer można kontrolować w programie WebAs http://webas.twoja_domena.pl . W przypadku drastycznego przekroczenia limitu będziemy informowali do sposobie rozwiązania sytuacji.
System nie pozwoli więcej "przyjąć" na konto niż ustalony limit zgodnie ze specyfikacją serwerów:
Hosting WP SSD
Hosting Hybrid
Hosting SSD (stara oferta)
Serwer wirtualny to serwer stworzony na dysku serwera fizycznego posiadający większość jego zalet. Jego podstawową cechą jest dużo niższy koszt utrzymania niż serwera fizycznego, przy zachowaniu podobnych parametrów. Więcej informacji: o serwerze wirtualnym.
Pod adresem https://wer.pl/domena znajduje się wyszukiwarka domen dzięki której znajdziesz i zarejestrujesz swoją domenę. Zapraszamy również do kompletnego poradnika w którym dowiesz się jak wybrać i zarejestrować nazwę domeny dla firmy lub osoby.
W większości przypadków wystarczy pobrać od obecnego rejestratora kod auth-info. Więcej informacji w temacie znajdziesz naszym: blogu i przesłać go do nas. Szczegółowe informacje w temacie transferu domeny znajdziesz na tej stronie.
Państwa serwer wirtualny zostaje uruchomiony do kilku minut od wypełnienia formularza.
Otrzymują Państwo również hasło do narzędzi administracyjnych oraz kont i mogą korzystać z serwera.
UWAGA - w przypadku braku informacji o zamówieniu proszę o potwierdzenia zamówienia SMS-em na numer komórkowy dostępny na naszej stronie - kontakt .
Rejestracja domeny w Wer.pl następuje w momencie otrzymania przez nas wpłaty lub potwierdzenia wpłaty za rejestrację domeny. Podłączenie domeny do serwera można wykonać odrazu po zarejestrowaniu z pomocą udostęnionego w ramach hostingu panelu WebAs. Do czasu rejestracji domeny można wgrać stronę i będzie ona widoczna w udostępnionej podczas zamówienia domenie technicznej (np. twoja_domena.gpe.pl).
Prosty serwis WWW zajmuje około kilkanaście - kilkudziesięciu MB. Jeżeli korzystasz z systemu CMS - to może być to znacznie więcej - 100MB i więcej. Wszystko zależy głównie od ilości i jakości zdjęć i grafiki jaką instalujesz. Natomiast przeciętnie użytkowane konto poczty e-mail w systemie IMAP to około 700 MB, konta użytkowane za pomocą protokołu POP3 zajmują znacznie mniej powierzchni na serwerze (jest ona ściągana niemal w całości na urządzenie użytkownika).
Na każdym serwerze wirtualnym w Wer.pl instalowany jest program WebAs do samodzielnego zarządzania serwerem. Zapewniamy również obsługę techniczną tego serwera oraz pomoc przy zarządzaniu nim. Szczegółowa pomoc na temat programu WebAs znajdziesz tutaj.
Prosimy o dokonywanie płatności na co najmniej 1 dzień przed końcem terminu płatności wskazanego na proformie. Jeżeli wpłata została dokona przy końcu okresu płatności prosimy również o poinformowanie nas o tym fakcie - wystarczy mailem przesłanie potwierdzenia zapłaty. Jeżeli w ciągu 14 dni nie uda się Państwu dokładnie przetestować naszych usług hostingowych to na Państwa wniosek będziemy się starali przedłużyć 14 dniowy okres testowy.
Kupując serwer wirtualny w Wer.pl płacisz jedynie abonament w wysokości uzależnionej od okresu użytkowania oraz opcji pakietu hostingu. W przypadku gdy serwer zakładany jest na własnej domenie należy doliczyć koszt jej rejestracji. Pełny cennik znajdziesz na naszej stronie dokumenty.
Wer.pl nie pobiera dodatkowych opłat za instalację dodatkowej domeny. Natomiast opłaty za roczną rejestrację w Wer.pl lub u innego rejestratora w cenniku.
Instalacja oraz użytkowanie subdomen we własnych domenach jest bezpłatne w ramach wykupionych u nas usług hostingowych.
14) Dlaczego transfer widoczny w statystykach (np. Webalizer) nie jest zgodny z transferem z całego serwera?
Transfer widoczny w statystykach np. Webalizer dotyczy wyłącznie wielkości plików pobranych z serwera WWW. W programie administracyjnym dostępne są statystyki również na tej podstawie.
Szczegółowe statystyki transferów z poszczególnych domen, kont FTP i poczty obejmują jedynie wielkości pobieranych i przesyłanych plików. Nie zawierają one natomiast transferów generowanych przez protokoły (informacje przesyłane pomiędzy przeglądarką, programem pocztowym przed i w czasie pobierania danego pliku), które ujęte są w podsumowaniu transferów z całego serwera. Ruch generowany przez poszczególne protokoły może być na poziomie 20-50% ruchu generowanego przez same pliki (zależny od wielkości plików). Rozliczenie generowanego ruchu przez serwer odbywa się na podstawie informacji zawartych w podsumowaniu transferu z całego serwera.
Transfer zliczany jest na routerze poprzez oprogramowanie Firewall-a. Do transferu wliczany jest każdy bajt wysłany z i na serwer wirtualny / pakiet hostingu. Do transferu nie jest wliczany ruch pomiędzy bazą danych a serwerem WWW - ruch ten jest ruchem lokalnym nie przechodzącym przez router.
Zgodnie ze specyfikacją aby zapewnić wysoką jakość i stabilność usług każdy pakiet ma przypisany limit transferu. Opis jak sprawdzić co generuje obciążenie znajdą tutaj.
Płatności można dokonać za pomocą przelewu bankowego lub blika na nr podanych na naszej stronie kontaktowej na podstawie proformy przesłanej do Państwa obok wiadomości o założeniu serwera. Proszę nie zapomnieć dopisać w tytule płatności - proforma nr: .... ). Koncówa faktura VAT zostanie wystawiona do kilku dni po otrzymaniu przez nas wpłaty i wysłana do Państwa w postaci elektronicznej.
Uwaga: Prosimy o weryfikację danych w zamówieniu i na proformie, ponieważ faktura VAT będzie wystawiona na dane widniejące w proformie. W przypadku nieprawidłowych danych proszę o niezwłoczny kontakt - najlepiej w formie odpowiedzi mailowej na proformę którą otrzymali Państwo od nas wraz z przesłaniem odpowiednich danych.
Specyfikacja serwerów niedostępnych w aktualnej ofercie a sprzedawanych jeszcze w formie przedłużenia znajduje się pod poniższymi linkami:
Hosting - linia GigaPlus
Hosting SSD
Zgodnie z nowymi wytycznymi ICANN od początku 2014 roku weryfikacji podlega adres e-mail abonenta domen globalnych ( .com, .net, .org, .info, .biz ).
Weryfikacji podlega proces dodania lub zmiany adresu e-mail, a więc może dotyczyć nowej rejestracji, zmiany danych abonenta lub transferu wcześniej zarejestrowanych domen.
Weryfikacja adresu e-mail jest jednorazowa.
W takiej sytuacji w chwili zgłoszenia domeny do rejestracji, transferu lub przy zmianie danych zostanie wysłana wiadomość na adres e-mail abonenta z linkiem, który należy kliknąć - tj. potwierdzić zmianę nowe adresu email.
Wiadomość zostanie wysłana z adresu:
noreply@emailverification.info
Brak weryfikacji adresu e-mail w terminie do 15 dni spowoduje blokadę domeny. Domena nie wygaśnie, nie zostanie usunięta, a weryfikację będzie można przeprowadzić w późniejszym terminie.
Więcej informacji w temacie na naszym blogu.
UWAGA: Z uwagi na zagrożenia w postaci fałszywych maili prosimy o uważną weryfikację tych wiadomości, a w razie wątpliwości kontakt ilub przesłanie tego typu maila do nas.
Zasoby serwera (obciążenie serwera): Każde konto hostingowe ma przydzielone zasoby serwera (limit obciążenia). Dzięki stosowanemu limitowi obciążenia w stosunku do serwera referencyjnego użytkownicy kont hostingowych i serwerów wirtualnych otrzymują takie same parametry bez względu na typ i parametry maszyny fizycznej (na różnych serwerach fizycznych Klient otrzymuje taki sam limit serwera referencyjnego bez względu na rodzaj procesora). Bez znaczenia jest też czas zamówienia np. zamawiając dzisiaj konto z zasobami 5% otrzymują Państwo dokładnie takie same parametry jak w przypadku konta 5%, które zamówione zostanie za tydzień, mimo że będzie ona umieszczona na innym serwerze fizycznym. Wykupione konto automatycznie zwiększa swoje zasoby przy podniesieniu przez nas parametrów serwera referencyjnego.
Metodologia pomiaru: Wartości pomiaru zostały ustalone statystycznie w oparciu o obciążenie na 20 serwerach pracujących stabilnie i wydajnie. Badane były parametry tylko tych serwerów, których load nie przekraczał 4, dodatkowo obciążenie CPU w godzinach szczytu nie mogło przekraczać 60%. Podstawowe parametry zasobów serwera mające wpływ na jego działanie to przede wszystkim czas użycia procesora, ilość operacji zapisu i odczytu na dysku oraz zużycie pamięci. System oparty jest na zliczaniu wykorzystanego czasu CPU oraz ilości zapisanych i odczytanych danych z dysku w ciągu całej doby. Parametry te zostały obliczone dla serwera wzorcowego z obciążeniem nie przekraczającym maksymalnego (a więc działającego stabilnie) i stanowią one 100 jednostek procentowych (dotyczy to zarówno CPU oraz ilość odczytanych i zapisanych danych).
Informacja o tym iż twoja konto wygenerowało 3% obciążenia procesora przez cały dzień oznacza, iż dotyczyło to 3% dobowego obciążenia procesora serwera referencyjnego, który w tym czasie pracuje stabilnie i wydajnie. Podobnie w przypadku gdy informacja o wygenerowaniu 3% obciążenia dysku (operacji zapisu i odczytu) dziennie oznacza, iż dotyczyło to 3% dobowego obciążenia dysku (operacji zapisu i odczytu) serwera referencyjnego, który w tym czasie pracuje stabilnie i wydajnie.
Weryfikacja aktualnie wykupionego zasobu: Limit obciążenia CPU ustawiony jest na każdym koncie w zależności od wykupionej opcji. Limit ten jednak jest odpowiednio większy, aby przy wolnych zasobach procesora wykonywać nadmiarowe instrukcje.
Informacja, w jakim stopniu generowane jest obciążenie serwera tj. zużycie CPU dla serwera (CPU Virt), zużycie CPU dla baz danych (CPU DB), obciążenia dysku dla serwera (IO Virt), obciążenia dysku dla baz danych (IO DB) widoczna jest na wykresach w programie administracyjnym WebAs (menu Historia => Statystyki => Zakładka "Obciążenie" i/lub zakładka "FTP" i/lub zakładka "Domeny").
Zasoby, które Państwo nabywają są uzależnione od najwyższej z prezentowanych wartości.
Uwaga - aktualizacja wykorzystywanych zasobów w programie webas odbywa się raz na dzień.
Aktualnie parametry serwera wzorcowego (referencyjnego):
Procesor: Intel(R) Xeon(R) Processor E5645 (12M Cache, 2.40 GHz, 5.86 GT/s IntelR QPI)
Pamięć RAM: 16 GB ECC DDR3 1333MHz
Dyski twarde: 6 * 500 GB SATA3 7200rpm (w tym 400 GB na dane)
Macierz: RAID10 - Chipset LSI SAS2108