Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Konfiguracja domen

VI. Konfiguracja, modyfikacje i zarządzanie domenami oraz subdomenami

1) Czym różni się domena od subdomeny?
2) Czy mogę dodać kilka domen / subdomen tak, aby każda wskazywała na inną stronę (domena na podkatalog)?
3) Chcę dodać domenę. Jak mam to zrobić?
4) Jak zmienić delegację domeny aby wskazywała na serwer wykupiony w wer.pl?
5) Dlaczego nie mogę zmienić delegacji domeny wypełniając formularz NASK?
6) W jaki sposób mogę zarejestrować lub zmienić delegację domeny typu: firma.krakow.pl, firma.poznan.pl, cos.art.pl itp.?
7) Gdzie znajduje się panel do administarcji domenami zakupionymi w Wer.Pl?
8) Mam już domenę, jak zmienić dnsy i jakie są dnsy Wer.pl?
9) Jak zaktualizować dane billingowe (do faktur), adres email do kontaktu, dane Abonenta domeny?


1) Czym różni się domena od subdomeny?

Pod pojęciem domena rozumiana jest nazwa rejestrowana przez NASK lub innego międzynarodowego lub narodowego operatora (np. Internic) typu firma.pl, firma.com.pl, firma.poznan.pl, firma.krakow.pl, firma.waw.pl, firma.net.pl, firma.com, firma.net itp. Subdomeną jest natomiast nazwa typu zakład.firma.pl, zakład.firma.com.pl itp. - subdomeny dla własnej domeny np. firma.pl można zakładać samodzielnie w panelu administracyjnym WebAs. Ilość subdomen jaką można założyć określona jest w specyfikacji serwerów http://wer.pl/hosting
Każda z dodatkowych subdomen może dotyczyć innej strony czyli można umieszczać strony swoich oddziałów pod własnymi subdomenami (np. www.poznan.twoja_domena.pl).


2) Czy mogę dodać kilka domen / subdomen tak, aby każda wskazywała na inną stronę (domena na podkatalog)?

Dodawanie kolejnych domen lub subdomen w ten sposób, aby w przeglądarce po wpisaniu dowolnej z nich była widoczna dedykowana dla niej strona, wymaga dla każdej z nich założenia domeny lub subdomeny w programie WebAs oraz przypisanie jej do określonego katalogu na serwerze (w tym katalogu należy umieścić pliki dedykowanej strony). Operację przeprowadzamy w panelu Webas w menu: Usługi => Domeny => Nowa Domena lub poprzez edycję wcześniej dodanej już w tym miejscu domeny.


3) Chcę dodać domenę do serwera. Jak mam to zrobić?

Aby dodać domenę należy zalogować się do panelu WebAs. Z menu po lewej klikamy w menu: Usługi => Domeny, a następnie 'Nowa Domena':

Dodawanie domeny w panelu WebAs

Podajemy po kolei:
- Nazwę domeny
- Hasło administratora poczty
- Podkatalog z plikami strony (tylko w przypadku jeśli chcemy aby strona znajdowała się w osobnym podkatalogu, jeśli zostawimy puste pole domena będzie kierowała na katalog główny public_html)
na koniec klikamy przycisk 'Zapisz formularz'.


4) Jak zmienić delegację domeny aby wskazywała na serwer wykupiony w wer.pl?

Odpowiedź znajduje się tutaj --> http://wer.pl/przeniesieniedomeny#zmiana


5) Dlaczego nie mogę zmienić delegacji domeny wypełniając formularz NASK lub zmieniając dane w panelu administracyjnym rejestratora (komunikat: host nie jest skonfigurowany dla domeny)?

Według zmian wprowadzonych przez NASK w połowie kwietnia 2001 przed zmianą delegacji domeny konieczne jest jej wcześniejsze wpisanie w dns-ie nowego providera. Bez tego wpisu niestety nie jest możliwe wypełnienie formularza zmiany delegacji w NASK ani zmiana delagacji domeny w panelu administracyjnym. Aby zgłosić przenoszoną domenę należy przesłać jej emailem do Wer.pl .


6) W jaki sposób mogę zarejestrować lub zmienić delegację domeny typu: firma.krakow.pl, firma.poznan.pl, cos.art.pl itp.?

Przy rejestracji tego typu domen konieczne jest jej wcześniejsze wpisanie do DNS danego providera. Przed zgłoszeniem takiej domeny do rejestracji należy najpierw przesłać jej nazwę emailem do naszej firmy w celu dodania jej do DNS.


7) Gdzie znajduje się panel do administarcji domenami zakuionymi w Wer.pl?

Program dostępny jest pod adresem: http://domeny.wer.pl . Program ten umożliwia aktualizację danych abonenta domeny w bazie rejestru (NASK) dla domen wykupionych za naszym pośrednictwem. Aby zalogować się do programu należy podać w miejscu Użytkownik/Domena: nazwę własnej domeny (np. wer.pl), natomiast w miejscu 'hasło' - indywidualne hasło dla domeny przekazane przez nas w mailu będącym odpowiedzią na zamówienie rejestracji domeny (Zgłoszenia rezerwacji domeny). W przypadku braku takiego hasła prosimy o kontakt e-mailowy z naszym biurem.


8) Mam już domenę, jak zmienić dnsy i jakie są dnsy Wer.pl?

Jeśli posiadasz już zarejestrowaną domenę, a chcesz ją obsługiwać na Twoim nowym hostingu w Wer.pl musisz ustawić dla niej odpowiednie serwery DNS. Aby tego dokonać:

1. Dodaj domenę do panelu Webas - menu: Usługi => Domeny => NOWA DOMENA
2. Zaloguj się do panelu obsługi domeny u rejestratora swojej domeny i zdefiniuj serwery DNS wer.pl (ustawienie delegacji domeny) podając poniższą parę:

ns1.wer.pl - 94.152.131.199
ns2.wer.pl - 94.152.158.60

Jeśli domenę rejestrowałeś w Wer.pl, to jest już ona na właściwych serwerach DNS i wystarczy samo dodanie jej w panelu Webas (punkt 1)


9) Jak zaktualizować dane billingowe (do faktur), adres email do kontaktu, dane Abonenta domeny?

a. Aby zaktualizować dane billingowe należy zalogować się do panelu pod adresem http://domeny.wer.pl a następnie kliknąć w link u góry strony "Dane billingowe", zaktualizować dane i zapisać zmiany.

Zmiana danych billingowych w panelu domeny

b. Adres email do kontaktu zmieniamy w danych billingowych

c. Aby zaktualizować dane Abonenta domeny należy wybrac z listy rozwijanej "Abonent domeny", zaktualizować dane i zapisać zmiany.

Zmiana danych abonenta w panelu domeny

UWAGA: W przypadku modyfikacji danych Abonenta dla domen polskich, rejestr (NASK) wymaga potwierdzenia w postaci podpisanego przez Abonenta wniosku o zmianę danych. Taki wniosek zostanie automatycznie wygenerowany po aktualizacji danych. Wniosek należy przesłać w oryginale lub skanu mailem na nasz adres email. Zmiany dla domen polskich zostaną zaakceptowane dopiero po przesłaniu wniosku zmiany danych / cesji. Więcej informacji w temacie panelu domeny z znajdziesz na naszym blogu blogu.

Dane aktualizowane w tym panelu (domeny.wer.pl) dotyczą tylko domen i jeśli chcemy zaktualizować dane dotyczące usługi hostingu to trzeba zaktualizować te dane osobno w panelu webas - tutaj opis jak to zrobić.

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.