Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku

Zmiany dotyczące serwera

Zmiany dotyczące serwera - zamówienia, parametry, przedłużenia, przenosiny

1) Jak przebiega proces zamówienia serwera?
2) Jak mogę przejść na wyższą opcję serwera?
3) Jak zmienić parametry serwera (powierzchnię, transfer itp.)?
4) Chiałbym przedłużyć swój serwer na kolejny okres abonamentowy - jak to zrobić?
5) Jak przenieść serwis WWW od innego dostawcy?


1) Jak przebiega proces zamówienia serwera?

Jeśli zdecydują się Państwo na zakup serwera wirtualnego w wer.pl pierwszym krokiem jest złożenie zamówienia na stronie www.wer.pl (formularz zamówienia). Jeśli formularz będzie zawierał wszystkie dane, na konto e-mail podane w zamówieniu zostaną Państwu przesłane dane techniczne oraz te dotyczące płatności za serwer. Po otrzymaniu przez nas opłaty za serwer, z datą wpływu środków na nasze konto wystawiana jest faktura VAT i wysyłana drogą elektroniczną.


2) Jak mogę przejść na wyższą opcję serwera?

Przy zamówieniu dowolnego serwera w każdej chwili istnieje możliwość przejścia na wyższą opcję. Aby zmienić opcję serwera należy przesłać odpowiednią informację e-mail'em lub przesłać przez formularz kontaktowy. Opłata przy zmianie opcji serwera naliczana jest według cennika dodatkowych usług.


3) Jak zmienić parametry serwera (powierzchnię, transfer itp.)?

Aby zwiększyć powierzchnię serwera najlepiej przejść na wyższą opcję. Aktualna specyfikacja naszej oferty znajduje się pod adresem: Hosting SSD i Hosting HDD.
W przypadku gdy ww. oferta nie spełnia Państwa oczekiwań prosimy o kontakt mailem lub za pomocą formularza kontaktowego wraz z propozycjami - wówczas postaramy się przygotować ofertę zgodnie z Państwa oczekiwaniami.


4) Chciałbym przedłużyć swój serwer na kolejny okres abonamentowy - jak to zrobić?

21 dni przed końcem okresu abonamentowego na Państwa konto e-mail zostanie wysłana proforma, zgodnie z obowiązującym cennikiem, na kolejny okres abonamentowy. Na jej podstawie należy dokonać płatności z zachowaniem terminu płatności. W przypadku braku płatności serwer zostanie zablokowany po dniu jego wygaśnięciu, a w kolejnych dniach bezpowrotnie usunięty. W przypadku dokonania pełnej płatności serwer/domena zostanie automatycznie przedłużony, a na Państwa adres korespondencyjny zostanie przesłana właściwa faktura VAT.


5) Jak przenieść serwis WWW od innego dostawcy?

Zmiana dostawcy usług hostingowych i przeniesienie strony internetowej składa się z trzech etapów:

1. Konfiguracja serwera w programie WebAs i przegranie plików wchodzących w skład strony WWW
2. Założenie kont pocztowych w nowej lokalizacji i rekonfiguracja na urządzeniach
3. Zmiana delegacji domeny

Uwaga - jeżeli nie chcesz zajmować się przenoszeniem - możesz zlecić nam taką usługę. Więcej w temacie pod adresem Transfer usług hostingowych do Wer.pl.

ad 1). Konfiguracja serwera w programie WebAs i przegranie plików wchodzących w skład strony składa się z następujących czynności:

a). Zaloguj się do programu WebAs (dane dostępowe otrzymałeś w e-mailu potwierdzającym złożenie zamówienia). Następnie wybierz w menu Usługi => Domeny, a następnie przycisk 'Nowa domena'.
Dodając pierwszą domenę pole "katalog" pozostaw puste - wtedy strony dla domeny będą pobierane z katalogu głównego (public_html). Przy konfiguracji kolejnych domen wpisz właściwy katalog do którego wgrasz strony, oczywiście przy założeniu, że kolejne domeny będą zawierały inny serwis.

b). Umieść pliki wchodzące w skład strony WWW na serwerze - koncie ftp. W tym celu zaloguj się dowolnym programem do konta FTP np. FileZilla lub WinSCP lub Total Commander. Dane do logowania otrzymałeś w mailu potwierdzającym zamówienie serwera - informacje, których potrzebujesz to:
host - czyli adres serwera,
login - nazwa konta ftp,
hasło - hasło podane przy zamówieniu usługi.
Szczegółowe informacje odnośnie konfiguracji programu Total Commander / WinSCP czy FileZilla znajdziesz tutaj. Następnie umieść pliki strony w katalogu, który ukaże Ci się po zalogowaniu (public_html). Pamiętaj, aby usunąć umieszczony tam domyślnie plik index.htm, najlepiej przed wgraniem nowej strony.

ad 2). Założenie kont pocztowych w nowej lokalizacji i rekonfiguracja na urządzeniach
Konta pocztowe należy założyć w programie WebAs po zalogowaniu się w menu Usługi/Poczta. Po założeniu kont należy skonfigurować konto pocztowe w programie na urządzeniu - polecamy Mozilla Thunderbird Outlook Express, alternatywnie Poczta (Windows), lub Microsoft Outlook. Możesz też skorzystać z pomocy zamieszczonej na stronie: http://www.wer.pl/konfiguracja-poczty. Jeżeli nie chcesz korzystać z programu do poczty - nie musisz. Możesz skorzystać z naszego WebMaila.

ad 3). Zmiana delegacji domeny
Po wykonaniu powyższych czynności skontaktuj się z firmą, w której zarejestrowałeś domenę w celu zmiany delegacji. Obecnie większość firm zajmujących się rejestracją domen udostępnia swoim Klientom aplikację do samodzielnej administracji domeną. Po zalogowaniu wpisz następujące dane serwerów DNS (nameserverów):

ns1.wer.pl - 94.152.131.199
ns2.wer.pl - 94.152.158.60

Jeśli taka funkcjonalność nie będzie dostępna, skontaktuj się z firmą, w której rejestrowałeś domenę. W przypadku gdy domenę rejestrowałeś w Wer.pl - to jest już ona na właściwych serwerach DNS i wystarczy samo dodanie jej w panelu WebAs. Po wykonaniu tych czynności Twoja strona powinna działać już poprawnie. Oczywiście jeżeli zmieniałeś dane serwerów DNS to muszą one się rozropagować w internecie z informacją o nowej lokalizacji - to może potrwać kilka do kilkunastu godzin.

Jeżeli chciałbyś przenieść usługę obsługi rejestracji i przedłużenia swojej domeny do Wer.pl skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Promocja! Teraz nawet 50% taniej!

Dobry, tani hosting w promocji

Każdy pakiet posiada:

  • nieograniczony transfer,
  • nieograniczona ilość baz danych,
  • nieograniczona ilość stron,
  • panel po polsku i angielsku,
  • nieograniczona ilość domen,
  • nieograniczona ilość kont e-mail,
  • ftp, php, mysql, cron
  • autoinstalator aplikacji itp.

Napisz do nas:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, zapytaj nas:

Rejestracja domen z Wer.pl - wszystkie domeny w najlepszych cenach.